sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Jak pěstovat bylinky ve fóliovníku?

16.8.2017
 
Bylinky můžete pěstovat doma na parapetu, v záhoně, ale i ve fóliovníku či skleníku. Jak bylinky ve foliovníku správně pěstovat?
 
 

Pěstujeme bylinky ve fóliovníku

Bylinky můžete vysadit do květináčů, skalek, na záhony, ale také do fóliovníků. K dostání jsou také různé miniskleníky a minifóliovníky, které jsou přímo určené na pěstování bylinek. Při výběru dbejte na to, aby bylo fóliovník snadné vyvětrat. Důležité je také jeho umístění. Pokud jej budete mít na jižní straně, je potřeba ho zastínit.
 

Jaké bylinky se hodí do fóliovníku

Mezi běžně dostupné bylinky, které je vhodné pěstovat ve fóliovnících patří oregano, šalvěj, bazalka, máta, majoránka, zázvor, ale také například meduňku, saturejku, měsíček zahradní, pelyněk pravý, kostival, heřmánek a celou řadu dalších bylinek. 
 

Jaký substrát? 

Aby se bylinkám ve foliovníku skutečně dařilo, je potřeba zvolit propustný hlinito-písčitý substrát. Můžete jej zakoupit v každém zahradnictví nebo si jej připravit sami. Stačí smíchat rašelinu a propraný písek v poměru 3:1. Bylinky si můžete koupit jako již předpěstované mladé bylinky. Rovněž je potřeba mít vhodnou drenáž, například štěrk nebo střepy z květináčů. 
 

Nezapomeňte na zálivku

 
Během vegetace je potřeba bylinky pravidelně zalévat. Ideální je bylinky zalívat odstátou vodou. Málo nebo naopak mnoho vody způsobí uhnití či nedostatečný vývoj rostlin. Bylinky jednou za čtrnáct dní také přihnojujte. Ideální je speciální organické hnojivo na byliny, které stačí pouze ve správném poměru dle návodu, rozmíchat ve vodě. Mnoho bylinek se pěstuje podobně jako pokojové rostliny.
 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l