sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Co vše je potřeba vědět o sklenících?

8.8.2017
 
Skleník by měl být nezbytnou pomůckou pro každého zahrádkáře, který se chce věnovat pěstování i v zimním období. Ne každý skleník je však k tomuto účelu vhodný.
 

Sklo přes zimu ne

 
Se správným přístupem a vybavením se dá pěstovat i v chladných měsících. A to prakticky jakékoliv rostliny, jen to chce vytvořit ty správné klimatické podmínky. A to bez skleníku nejde. K tomuto účelu se mohou využít i skleníky ze skla, ale ty je potřeba po většinu mrazivých dní vytápět, což není příliš ekonomické. Mnohem lepším řešením je pořídit si skleník z polykarbonátu. Ten je mnohem vhodnější, jelikož polykarbonát je vynikající tepelný izolant, který dokáže v interiéru skleníku udržet dlouhodobě vhodné klimatické podmínky, aniž by bylo nezbytné denně zapínat přenosné topení.
 

Správná poloha

 
Ovšem ani polykarbonátový skleník umístěný na špatném místě není pro zimní pěstování příliš ideální. Je nezbytné, aby na konstrukci většinu dne svítily sluneční paprsky, ze kterých rostliny čerpají energii a které skleník zároveň zahřívají a vytvářejí v něm tepelnou pohodu. Skleník v blízkosti domu nebo stromů, které na něj mohou vrhat stín, je prakticky nepoužitelný ani v běžném vegetačním období, natož pak v době, kdy venku panují teploty blízké nule.
 

Kontrola izolace

 
Ať už se používá skleník v jakémkoliv období, měl by být před užíváním důkladně prohlédnut a případně opraven. Hlavně u starších skleníků je potřeba zkontrolovat izolaci, která se po pár sezónách ráda odlepuje. V takovém případě je nutné přistoupit k její výměně. Problémy mohou dělat nedovírající se dveře nebo popraskané výplně. Všechny obdobné závady se musí odstranit, jinak může být budoucnost úrody nejistá.
 

Motivace

 
Pěstování v zimních měsících není u amatérských zahrádkářů úplně obvyklé, ale zvládnout se to dá. Mít každý den na stole čerstvé ovoce a zeleninu ze své zahrádky je velká motivace.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l