sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Jak správně pěstovat ve skleníku papriky?

21.6.2017
 
Papriky jsou jednou z nejoblíbenějších a zároveň nejzdravějších plodin. Nejenže skvěle chutnají, ale také zlepšují krevní oběh, snižují vysoký tlak a pomáhají i při boji s obezitou.
 
 

Sazeničky

 
Jelikož je vegetační doba paprik poměrně dlouhá, měly by se začít vysévat již z kraje roku, nejpozději v první polovině února. Zárodky jsou ale velmi háklivé na studené počasí, proto je nejlepší sazeničkám vytvořit vhodné klima v mikro skleníku. Ten je dobré umístit na parapet okna, aby na něj dopadaly sluneční paprsky a dodávaly tak klíčícím paprikám dostatečné množství energie. Rostliny by měly být ve skleníku do doby, než se začnou tvořit listy. Poté je vhodné přesunout je do květináče.
 

Z jara do skleníku

 
Jakmile se příroda začne probouzet ze zimního spánku a začnou převažovat teplejší dny, je dobré přesadit papriky do polykarbonátového skleníku. Ten je vhodnější než skleněný, jelikož se v něm lépe drží teplo. Někteří pěstitelé vysadí na jaře papriky ven, ale to není vždy ten nejlepší nápad. I v pozdějších jarních měsících mohou přijít ráno mrazíky, které rozhodně úrodu šetřit nebudou. Kdo nechce investovat peníze do skleníku, může si pořídit mnohem levnější fóliovník, který je k tomuto účelu stejně vhodný.
 

Pozor na škůdce

 
Mráz není to jediné, co může paprikám uškodit. Jsou tu také různi škůdci. Svědomitý pěstitel by tak měl minimálně dvakrát týdně obracet listy u všech plodů a kontrolovat, jestli nejsou přítomny mšice nebo svinušky. Při jejich objevení už ale může být pozdě. Je lepší zvolit hned na začátku preventivní opatření ve formě chemického postřiku, který veškeré škůdce zlikviduje už v zárodku.
 

Není to věda

 
Vypěstovat si krásně velké papriky může každý, kdo má doma zahrádku a skleník z polykarbonátu či fóliovník. Papriky se dají vypěstovat i venku, ale úroda je v takovém případě v permanentním ohrožení od přízemních mrazíků.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l