sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Typy skleníků a jejich vlastnosti

20.6.2017
 
Pěstování zeleniny, ovoce či okrasných rostlin je poměrně složitou záležitostí a je potřeba vše důkladně promyslet a náležitě se vybavit.
 
 

Skleník je nezbytný

 
Výbavou není myšleno pouze zahradnické náčiní v podobě hrábí či motyky, ale i skleník. Tato konstrukce se nepoužívá pouze k prodloužení pěstitelské sezóny, ale k ochraně rostlinstva i během ní. I na jaře se však často vyskytují ranní mrazíky, které dokáží úrodu pořádně potrápit a v některých případech i zcela zlikvidovat. Pěstováním ve skleníku těmto nepříjemnostem lze snadno předejít. Jen je nutné vybrat si ten správný typ.
 

Klasika

 
I naprostí zahrádkářští analfabeti dobře vědí, že typickým materiálem pro skleník je zahradnické sklo. To se používá hlavně kvůli světelné propustnosti. Sluneční světlo je pro všechny rostliny naprosto stěžejní a ve skleněném skleníku se jim ho dostává požehnaně. Nejlépe je použít u skleníku tabule, kde je jedna strana hladká a druhá zvrásněná. Tímto se dosáhne efektu zlámaného světla, které je mnohem méně agresivní a tím pádem nehrozí takové riziko spálení úrody jako u tabule s oběma stranami hladkými.
 
 

Moderní plast

 
Krom zahradnického skla se jako výplň používá i polykarbonát. Ten je mnohem odolnější a zároveň lehčí. Není však stavěn na dlouhodobou zátěž, takže například silná vrstva sněhu může během pár dnů plastovou výplň znehodnotit. Polykarbonátový skleník je ideální pro celoroční pěstování nebo pěstování exotických plodin. Polykarbonát je totiž výborný termoizolant, díky kterému se ve skleníku může dlouhodobě udržovat neměnné klima bez toho, aniž by bylo nutné přistoupit k vytápění.
 
 

Důležité je i umístění

 
Vybrat vhodný skleník je důležité, ale stejně významná je i jeho poloha na zahradě. Stín je nepřítelem každé rostliny, a proto by měl být skleník situován na místo, kam většinu dne dopadají sluneční paprsky.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l