sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Jak na přezimování fuchsií?

13.6.2017
 
Fuchsie, které pěstujeme v našich podmínkách, mají často jen  krátkou životnost. Mohou za to rostliny zchoulostivělé pěstováním v temperovaných sklenících a také nevhodné podmínky, které mají pro přezimování. 
 

První krok 

Fuchsie je potřeba na přezimování zvykat postupně. Venku je ponechte co nejdéle, až do doby, kdy jsou hlášeny první přízemní mrazíky. Poté můžete rostliny přenést do nevytápěného skleněného skleníku. Použít lze i netkanou textilii, která se podhrne pod květináče, aby ji nesfoukl i vítr. 
 

Nejzazší termín

Poslední možný termín pro přesunutí fuchsií do skleníku z polykarbonátu, je začátek listopadu. Teploty se již dlouhodoběji dostávají pod bod mrazu. Dlouhodobější teploty pod -5 stupňů Celsia by mohly rostliny poškodit. Fuchsie můžete zkrátit na jednu třetinu. Odstraňte také všechny poškozené listy. Půdu udržujte mírně vlhkou, aby rostlina nevyschla. 
 

Ideální stanoviště

Naprosto ideálním stanovištěm pro fuchsie je temperovaný skleník. Některým rostlinám se tam daří tak, že ani neztrácejí listy. Za slunečných dnů je potřeba skleník řádně větrat. Celkově by stanoviště pro zazimování fuchsií nemělo být tmavé, ideální teplota je kolem 10 stupňů Celsia. 
 

Méně vhodné pro přezimování

K přezimování fuchsií, ale i jiných květin, nejsou vhodné verandy, světlé chodby a nevytápěné pokoje. Rostliny nesmí být zasaženy průvanem, zároveň by se neměly dotýkat skla. V případě nízkých teplot by mohly  rostliny zmrznout. Rovněž nedávejte fuchsie do tmavých sklepů a garáží. Zde však bude rostlinám lépe, než v přetopeném pokoji. Rostliny můžete zapustit do truhlíku či bedýnek a obsypat rašelinou. V zimě doplňujte rostlinám vláhu a choďte je pravidelně kontrolovat. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l