sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Jaké bylinky ochrání zeleninu před škůdci?

12.6.2017
 
Bylinky neodolatelně voní a na druhou stranu odhánějí škůdce. Pomáhají také maskovat příliš silnou vůni zeleniny. Bylinky sázely k zelenině už naše babičky. Ve skleníku i v záhonu. 
 
 

Bylinky do skleníku 

Nasadíte-li bylinky do skleníku z polykarbonátu k zelenině, odradí od její návštěvy nejrůznější škůdce. Mnoho druhů živočichů nijak aromatické bylinky nelákají, ba je přímo odpuzují. Prospěšné jsou všechny a je možné je kombinovat s libovolnou zeleninou. 
 

Jaké bylinky zvolit? 

Do skleněného skleníku můžete umístit například levanduli, která prospěje jahodám, fazolím, hrášku a česneku. Další bylinkou je bazalka, která je skvělá pro rajčata, okurky, cukety, dýně, zelí nebo kapustu, chřest či brokolici. 
Šalvěj nebo mátu? 
 
Ve skleníku se bude také vyjímat například šalvěj, která je ideální pro květák, mrkev, zelí, kapustu či hrášek. Nedávejte ji však k okurkám, bazalce, routě či pelyňku. Vhod přijde i máta a to k salátu, rajčatům, hrášku, kapustě, květáku či zelí nebo cuketám. Umí chránit před mšicemi a molicemi. 
 

Tymián, estragon a ty další

Další bylinky vhodné pro zahradu jsou estragon, který je vhodný pro rajčata, papriky či saláty, cukety, dýně a zelí nebo tymián. Ten prospívá rajčátkům, salátu, květáku, brokolici, jahodám i ředkvičkám a zelí. Oblíbené jsou také saturejka, dobromysl, kerblík, heřmánek nebo meduňka. Každá bylinka má jiné vlastnosti, její jemný koberec nádherně voní, navíc je můžete posléze usušit a použít jako léčivé a chutné čaje. Nezapomeňte na kopr, majoránku, kmín, koriandr nebo šantu kočičí, která odrazuje dřepčíky a mravence. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l