sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Jaké bylinky pěstovat ve skleníku?

15.5.2017
 
Skleníky neslouží pouze k pěstování zeleniny nebo okrasných květin, ale zasadit v nich můžete i své oblíbené bylinky.
 
 

Příprava

Bylinky samozřejmě můžete pěstovat i doma za oknem, případně využít interiérový miniskleník, ale nejlépe se jim bude dařit v tradičním skleněném skleníku. Je ale potřeba vše důkladně připravit. Všechny bylinky by měly mít dostatečný přívod vzduchu, proto je důležité v teplých dnech pravidelně větrat. Majoránka, kopr, kmín či libeček mají v oblibě teplo a světlo, proto byste je měli umístit na jižní stranu skleníku. Zde se jim bude nejlépe dařit.
 

Substrát

Ideální pro správný růst bylinek je rovněž hlinito-písčitý substrát. Můžete ho pořídit v zahrádkářství, ale je možné si ho vytvořit i doma. Recept není složitý, stačí jen smísit rašelinu s pískem v poměru 3:1. Tento substrát se nevyužívá pouze pro správný růst bylinek, ale prospívá všem mladým rostlinám. Abyste si pojistili, že vám vyrostou zdravé a chutné bylinky, měli byste pod substrátem vytvořit ještě drenážní vrstvu. Tu může tvořit drobný štěrk, ale vystačíte si i se střepy z hliněného květináče.
 

Možné chyby

Existuje mnoho chyb, kterých se můžete při pěstování bylinek dopustit, hlavně když jste začátečníci. Rozhodující je přístup světla. Pokud je skleník situována do stínu, raději vypěstujte bylinky doma u okna. Ty jsou totiž na slunečních paprscích zcela závislé. Přísun vody je také velice důležitý. Nesmíte bylinky nechat o suchu, jinak vám zežloutnou a tím pádem se zcela znehodnotí. Problém je ale i časté zalévání, kdy může dojít k uhnití kořínků. 
 

Jsou zdravé

Bylinky nejen dobře chutnají, ale také mohou pomoci vylepšit náš zdravotní stav. V malém množství si je můžete vypěstovat i doma, třeba na balkóně, ale chcete-li mít zásobu na celý rok, je lepší k tomuto účelu použít prostorný skleněný skleník.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l