sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Jak nejlépe udržovat skleník?

5.5.2017
 
Jakmile sklidíte poslední úrodu, je potřeba začít skleník připravovat na přezimování. A to znamená důkladnou údržbu.
 
 

Zničte plevel

V půdě se mohou po sklizni ukrývat ještě různé zelené zbytky. Obvykle se jedná o plevel. Ten nekompromisně vytrhejte. Pokud se do něj nepustila hniloba, hoďte ho na kompost. V opačném případě ho zlikvidujte za domem v táboráku. Po odplevelení je nezbytné kvůli lepší struktuře vrchní vrstvy půdy obrátit. Všechno organické musí být ze skleníku odklizeno. Je to důležité opatření proti škůdcům, kteří mohou přežít do další sezóny a pak vaší úrodě zle zatápět.
 

Čistota je základ všeho

Jakmile už v polykarbonátovém skleníku nezůstala žádná zeleň, je čas se pustit do drhnutí. Po mnoha měsících to stěny i spoje potřebují jako prase drbání. Pokud máme skleník se skleněnými výplněmi, můžeme si dovolit použít tlakovou vodu, která dokáže pročistit veškeré spáry. Nemělo by se jednat jen o čistou vodu, ale o směs vody a hypermanganu. Pro čištění polykarbonátových výplní žádné chemické přípravky nepoužívejte, nejlepší je teplá voda s mýdlem.
 

Menší korekce

Příprava skleníku ze skla na zimní období se neskládá pouze z úklidu, ale i z oprav. Celou konstrukci detailně prozkoumejte a případné nedostatky odstraňte. Obvykle se jedná o výměnu poškozených skleněných tabulí nebo těsnění. Ani v zimě si ale od skleníku neodpočinete, hlavně pokud  bude padat sníh. Ten je potřeba pravidelně odstraňovat, jelikož jeho tíha může narušit celou kostru a v tom nehorším případě skleník v některých částech poškodit. Tomu se dá předejít instalací podpěr.
 

Nejde o nic snadného

Udržovat skleník v chodu rozhodně není žádnou procházkou růžovým sadem. A i když už je skleník zazimován, pořád je kolem něj práce víc než dost. Zahradničení není ale koníčkem pro lenochy, pokud se chcete věnovat pěstování rostlin, musíte si na trochu té práce zvyknout.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l