sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Exotické ovoce z vašeho skleníku vám bude chutnat

3.5.2017
 
Víte, jaké ovoce můžete v našich podmínkách ve skleníku pěstovat? 
 

Exotické ovoce do každého skleníku

Nejzdravější je podle starých rad především naše klasické ovoce, jako jsou jablka a hrušky. Mnoho lidí však dává přednost exotickému ovoci. Díky skleníku si jej tak může vypěstovat každý. Banány, fíky, mango či liči kupované v supermarketu vám nikdy nebudou chutnat tak jako ovoce, které si vypěstujete sami. 
 

Ve skleníku vypěstujete cokoliv

Polykarbonátové i skleněné skleníky nabízí rostlinám takové klima, že je možné vypěstovat si skutečně jakékoliv ovoce. Vypěstovat si můžete například fíkovník, který miluje přímé sluneční paprsky, takže je vhodný do skleníku, který není nijak zastíněn. Sladkého ovoce se dočkáte po dvou či třech letech. 
 
 

Banány severu

Dalším ovocem, které si můžete v polykarbonátovém skleníku vypěstovat, jsou banány severu neboli ovoce z opadavého stromu muďoulu trojlaločného. Pochází ze Severní Ameriky, ale u nás jej vypěstujete stejně snadno. Tato rostlina snese mrazy až -28 stupňů Celsia. Skleník nemusí být v zimě vytápěný. 
 

Citrusové plody jsou klasikou

Mezi nejoblíbenější ovoce, které v našich sklenících a zimních zahradách můžete spatřit, jsou citrusové plody. Vypěstovat si můžete citrony, pomeranče, mandarinky i grapefruity. Citrusy mají rády teplo, ale nevyhovuje jim prudké sluneční záření, proto je potřeba skleník zastínit, také dostatečně větrat a rostliny dostatečně zalévat. Teplota ve skleníku by měla být v zimě kolem nuly. V případě, že se vám hned napoprvé nedaří pěstovat, nevzdávejte to, postupně se naučíte, co každá rostlina potřebuje, jak jednotlivé druhy správně pěstovat. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l