sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Jak pěstovat ve skleníku orchideje?

 
28.4.2017
 
Udržet svou úrodu můžete při životě, i když se venku žení všichni čerti. Je ale potřeba pořídit si skleník.
 
 

Zastíněný skleník pro orchideje

Pro pěstování orchidejí se hodí skleněný skleník. Měl by být vhodně zastíněn, aby si udržel vyšší vlhkost. Skleník se stíněním je v létě o několik stupňů chladnější, než je venkovní teplota a v zimě ochrání orchideje před mrazem. Vhodným stanovištěm pro stíněný skleník je tam, kde v zimě dopadne maximum světelných paprsků, je jednodušší přidat stín. 
 

Čím skleník zastínit? 

Skleněný i polykarbonátový skleník je možné zastínit některou z tkanin. Nejčastěji se používají tkaniny v zelené barvě. Podlaha skleníku by měla být betonová nebo štěrková. V případě hliněné podlahy se zvyšuje ve stíněném skleníku vlhkost. Můžete doplnit o systém odmlžení, případně aplikovat pravidelnou ruční zálivku. 
 

Klasický skleník pro orchideje

Postavíte-li si v zahradě klasický skleník, výrazně tím rozšíříte vaše možnosti v pěstování orchidejí. Skleníky mohou být ze skla či polykarbonátu nebo plexiskla. Pro pěstování nížinných tropických orchidejí umístěte skleník na přímé slunce. Pro pěstování horských druhů a  masdevallií, paphiopedilií, rod Phalaenopsis se hodí spíše stinné stanoviště, případně skleník raději zastíníme. Stín je možno přidat vždy. Do skleníku pořiďte mlžící systém, ventilátor a také topné těleso. 
 

Pěstování orchidejí, které nesnáší teplo

Pokud chcete pěstovat orchideje, které nesnáší teplo, je možné upravit ve skleníku i chlazení. Klima pak bude vyhovovat i odrůdám, které rostou vysoko v horách a naopak jim vadí velké horko. Vhodným vybavením skleníku můžete regulovat teplotu i vlhkost a není problém ve sklenících pěstovat více typů orchidejí najednou. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l