sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Tradiční typy skleníků

11.4.2017
 
Vypěstovat si doma několik rajčat zvládne každý, ale pokud máte větší nároky, potřebujete už vlastní zahradu, pokud možno i se skleníkem.
 
 

Užitečné zastřešení

Skleník je rozhodně tou nejužitečnější stavbou, kterou můžete na zahradě mít. Pěstitelská sezóna nemusí být nikdy přerušena. Vytvořit optimální prostředí pro rostliny není ale pouze záležitostí skleníků ze skla. Stejně dobře může posloužit i fóliovník. Ten si dokonce můžete postavit sami. Kostra se dá vytvořit ze dřeva, ale mnohem lépe se k tomuto účelu hodí hliníkové rámy. Jsou podstatně odolnější. Fólie by neměla být ta nejlevnější, musí totiž vydržet nápor větru i silný déšť. Konstrukci pak stačí jen ukotvit a máte hned levnější formu skleníku.
 

Vhodné do hor

Zahrádkáři, kteří to se svým pěstitelským koníčkem myslí opravdu vážně, by ale neměli spoléhat na chatrnější fóliovník, ale měli by si pořídit tradiční skleněný skleník. Když už nic jiného, je mnohem stabilnější. Potřebuje však vytvořit rovné podloží, pro velké konstrukce je nutné vybudovat betonové základy. Moderní skleněné výplně jsou velice odolné a dokáží ochránit úrodu i před silným krupobitím. Zvládnou delší dobu nést i větší množství sněhu. Proto se hodí skleněné skleníky i do horských oblastí.
 

Nejlépe se temperují

Připravujete-li se na celoroční pěstování, raději sáhněte po polykarbonátových výplních. Polykarbonátový skleník se temperuje mnohem snáze než skleněná varianta. A mnohdy k tomu nejsou potřeba žádné přímotopy. Nejedná se ale o vhodného kandidáta pro šlechtění okrasných rostlin. Ty ze všeho nejvíc potřebují přístup světla, čehož s matným polykarbonátem dosáhnete stěží.
 

Jiné možnosti

Vybrat si správný skleník není snadné ani pro profesionály, natož pro amatéry. Do hor a pro pěstování květin je lepší pořídit si skleník ze skla, pro nepřetržitou pěstitelskou sezónu je vhodnější polykarbonát. Volba pro ty, co chtějí ušetřit, je pak fóliovník.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l