sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Umíte skleník správně používat?

10.4.2017
 
Skleníky bychom měli používat od dubna. Na začátku března využijete pařeniště a fóliovníky. Pokud není skleník vyhřívaný, některé rostliny do něj můžete dát až po 15. květnu. 
 
 

Co v chladném počasí?

Chcete si dát do svého polykarbonátové skleníku, ale vlhké i chladné počasí vám to nedovolí? Můžete pořídit topné kabely, které se umístí do zeminy. Pokud skleník vyhřívat nechcete, pak je možno položit na rostliny přes noc či při nízkých denní teplotách geotextilii. 
 

Výsadba ze skleníku do záhonu má svá pravidla

Několik dní předtím, než se  rozhodnete zeleninu přestěhovat na záhony, ponechte skleník po celý den otevřený. Sazenice tak postupně navyknete na nižší teploty. Zároveň sazenicím dopřejte dostatek denního světla bez stínění. Pokud mají rostliny stín, je potřeba omezit také zálivku. Toto pravidla je potřeba dodržet i u letniček a bylinek. 
 

Pozor na stav půdy ve skleníku

Velmi důležitý je stav půdy ve skleníku. Pokud budete bez pravidelné přípravy sázet stejnou zeleninu na stejné místo několik let za sebou, dočkáte se pouze toho, že váš skleník z polykarbonátu bude plodit málo nebo budou rostliny velmi slabé a úroda nulová. Každý rok do skleníku přidávejte dostatečné množství kompostu. Nezapomeňte během růstu zeleninu správně přihnojovat. 
 

Dbejte na zálivku 

Naprosto nezbytná je pravidelná zálivka. Zemina ve skleníku musí být vlhká a rozhodně ne přemokřená. Vyschlá zemina se hodí pouze pro vinnou révu a bylinkám jako je měsíček, vlaštovičník nebo například máta. První věcí, kterou na jaře uděláme je důkladná zálivka zeminy. Úrodu ve skleníku zalévejte jednou denně, za suchého počasí i dvakrát denně. Večer buďte se zálivkou opatrní. Na zalévání používejte dešťovou vodu, která dodá půdě dostatek živin. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l