sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Ve skleníku roste všechno

6.4.2017
 
Pochutnávat si denně na čerstvé zelenině můžete i v případě, že se nehnete ze svého pozemku. Stačí pouze dvě věci – mít jako koníček pěstitelství a kvalitní skleník.
 
 

Naše zelenina

Tradičním zástupcem lokální zeleniny je rajské jablíčko. Hodí se do salátů a chutná i tepelně zpracované. Jedná se o plodinu vesměs nenáročnou. Kvůli rajčatům tak nemusíte vytvářet ve skleníku žádné speciální prostředí. Je možné, a kvůli úspory místa i žádoucí, je pěstovat i s jinými druhy zeleniny. Na vedlejším záhonu tak může spokojeně růst paprika, okurka nebo zelný salát. I když má každá z těchto plodin odlišné nároky, mohou všechny koexistovat vedle sebe, každá samozřejmě ve vlastním záhonu.

 

Ovoce z exotických zemí

Hlavně protřelí zahrádkáři se nespokojí s pěstováním „pouhopouhé“ zeleniny, ale chtějí si doma vysadit i exotické ovoce. To má ovšem specifické nároky mezi něž patří hlavně neustálé teplé klima. To je jednodušší navodit v polykarbonátovém skleníku než ve skleníku ze skla. Polykarbonát je totiž termoplast, který dokáže dlouhodobě udržovat v uzavřeném prostoru požadovanou teplotu. Proto se také skleníky z plastu mnohem více využívají k celoročnímu pěstování.
 

Květiny

Skleněný skleník je vhodný spíše k pěstování okrasných rostlin. Sklo totiž propouští o hodně více světla než polykarbonátové tabule. A světlo potřebují okrasné rostliny především. Není ale nezbytné držet je zavřené ve skleníku celoročně, na jaře se dají přesadit na zahrádku. Jejich vzhledem se tak budou moci kochat sousedé i návštěvy.
 

Odolný materiál

Ať už se chcete vrhnout do pěstování čehokoliv, měli byste si vybrat skleník, jehož konstrukce bude vytvořena z kvalitního materiálu. U malých typů se dá použít i dřevo, ale pokud myslíte ve velkém, pořiďte si skleník z hliníku. Ten je schopen odolat povětrnostním vlivům a má i dlouho životnost.
 
 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l