sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Vypěstujte si ovoce ve skleníku

V našich podnebných podmínkách lze ve skleníku vypěstovat i ovoce. 
 
 

Pro ty, kdo mají rádi exotiku

Nejzdravější je sice ovoce, které roste v našich podmínkách - hrušky, jablka, třešně a další, ale to není důvod, proč si nevypěstovat i exotické druhy. Chcete-li mít pravidelný přísun banánů, fíků, manga, liči a dalších druhů, pak si postavte zahradní skleník a směle do toho. Pokud se vám to hned na poprvé nepovede, nezoufejte a buďte trpěliví. 
 

Na co brát ohled při pěstování exotického ovoce? 

V polykarbonátovém skleníku si můžete vypěstovat jakékoliv exotické ovoce. Je potřeba brát pozor na některé zvláštnosti. Chcete-li pěstovat fíkovník, dbejte na to, aby měl dostatek slunečních paprsků. Po zhruba 2-3 letech se dočkáte chutného ovoce. Mouďul trojlaločný zvládne i -28 stupňové mrazy, ovoce připomíná chutí banán nebo mango. Další oblíbené plody jsou mučenka, granátové jablko, kaki, tamarillo a další. 
 

Citrusové plody 

Mezi nejoblíbenější druhy ovoce, které pěstujeme ve skleníku, jsou citrusové plody - citrony, pomeranče, mandarinky. Citrusové plody mají rády teplo, ale nesnesou přímé slunce, proto potřebují zastínění. Vyžadují také dostatečné větrání a zálivku. Potřebují mít v zimě teploty okolo nuly. 
 

Co takhle ananas? 

Ananas je tropická bylina, která lze umístit nejen do skleníku ze skla, ale také v pokoji. Miluje jasné světlo a vysoké teploty. Uprostřed léta mu uškodí přímé sluneční paprsky, proto ho dejte dál od prosklené plochy, aby mu přesto zůstal dostatek světla. Ananas zalévejte do půdy, ale i do růžice listů. Plod ananasu je zdužnatělý stonek, který je zralý až poté, co zežloutne a má výraznou vůni. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l