sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Jak poznat jaký typ zeminy na zahradě máte?

 
Stavíte dům, chystáte se vybudovat zahradu. Jak poznáte, jaký typ zeminy na zahradě máte? 
 
 

Zemina na zahradě 

Předtím,  než provedete výkop pro základy rodinných domů, je potřeba provést skrývku ornice. Ta se bude později hodit na úpravy terénu a také v ní budete sadit zeleninu, rostliny, stromy a keře. Zemina se liší podle oblasti. Například v Polabí je zcela jiný typ zeminy, než v podhorských oblastech. Je vhodné si určit, zda máte lehkou, středně těžkou nebo těžkou zeminu. 
 

Lehká, ale chudá zemina

Zahrada s písčitou zeminou, která je chudá, ale lehká, není bohužel úrodná. Snadno se obdělává, ale dlouho v ní neudržíte vlhkost. Pokud děláte výkopy pro bazén, díky lehké půdě to nebude náročné. Písčitou půdu je potřeba správně zalévat. Půdu můžete zúrodnit přidáním jílovité zeminy.  
 

Chudá a těžká půda

Jílovité částice způsobí, že je půda těžká a nepropustná. Záhon zůstane po dešti dlouho mokrý a pop vyschnutí se na povrchu vytvoří škraloup. V tomto typu půdy se rovněž nebude dařit zelenině a ovocných stromů. Záhon musí být dostatečně nakypřený, aby měly kořeny dostatek vzduchu. 
 

Půda vhodná pro každou zahradu

Chcete-li provádět úpravy zahrady, je ideální půda, která neobsahuje hroudy a kamení a rostlinám se v ní velmi daří. Poté, co provedete terénní úpravy a rozmístíte ornici po zahradě, zbylou zeminu je potřeba odvést. Odvoz zeminy může zajistit odborná firma. Ve středně těžké hlinité zemi se bude dařit zelenině i ovocným dřevinám. Tato půda skvěle udržuje vláhu i dostatečný obsah humusu. Půda vydrží po obdělání dostatečně měkká. S určením přesného typu zeminy si můžete nechat vypracovat odborníkem půdní rozbor.  

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l