sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Terénní úpravy zahrady jsou základ

Terénu zahrady nepřizpůsobujeme jen architektonický styl, ale také orientaci a její výslednou podobu. 
 

Úprava terénu zahrady

Základem úpravy zahrady je kvalitní zpracování projektu a následně samotná úprava terénu. Jednoduchým případem je úprava svrchní vrstvy půdy předtím, než přikročíte k samotné výstavbě domu. Náročnější projekty zahrnují výkop jezírka či bazénu, zavlažovacího systému, rozvodů elektřiny i budování chodníků a cest. S úpravou zahrady si neví každý hned  rady, proto je vhodné obrátit se na firmu, která provede veškeré úkony za vás. 
 

Budování zahrady 

Pokud je zahrada ve svažitém terénu, zahrnují úpravy zahrady stavbu nebo tvarování svahů. Dosáhnete tak členité a různorodé zahrady. Malý pozemek budováním svahu opticky rozdělíte. Velký pozemek by měl naplánovat architekt. Pro úpravy zahrady si raději objednejte služby profesionálů. Použijí na terénní úpravy minibagr, který poškodí jen malou část pozemku a jeho následná úprava nezabere příliš času. Minibagr lze využít i na malých plochách, díky příslušenství zvládne hloubit jámy i zarovnávat terén či svah. 
 

Ornici nevyvážejte!

Pro nezbytné úpravy zahrady je vhodné využit ornici, kterou jsme shrnuli na pozemku při hloubení základů domu a dali ji na stranu. U kvalitní zeminy využijeme 20 a více centimetrů vrstvy zeminy. Po dokončení úprav domů, kde je ornice shrnována naráz, si musíte dovoz ornice zajistit sami. Zeminu je vhodné obstarávat na podzim. Během zimy vám slehne a na jaře můžete začít se zahradničením. 
 

Přenechte odvoz zeminy odborníkům

Poté, co provedete potřebné úpravy zahrady, je potřeba zlikvidovat zbylou hlušinu. Na odvoz zeminy je vhodné rovněž objednat firmu. Ta za vás zlikviduje zeminu podle platné legislativy. Rovněž odveze zeminu svým kontejnerovým nákladním vozem. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l