sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Bez skleníku se neobejdete

 
Hodláte pěstovat na zahradě ovoce, zeleninu nebo okrasné květiny? Vzhledem ke klimatickým podmínkám, které v České republice panují, k tomu určitě budete potřebovat skleník.
 
 

Skvělé izolační vlastnosti

Pro celoroční pěstování je rozhodně vhodnější polykarbonátový skleník. Má mnohem lepší izolační vlastnosti než jeho konkurence ze skla. Navíc polykarbonát je poměrně lehký, tudíž je i stavba takového skleníku mnohem jednodušší. Není potřeba se zatěžovat s betonovými základy, bohatě postačí plechová základna. Nízká hmotnost má však jednu nevýhodu.
 
Polykarbonátové skleníky nejsou vhodné do oblastí, kde to fouká. To se však dá částečně vyřešit pomocí hliníkových vzpěr. Větším problémem ovšem může být sníh. Při větší sněhové nadílce nemusí skleník nápor vydržet. Proto je důležité sníh ze střechy pravidelně shazovat. Hlavně proto na skleníky z polykarbonátu ve vyšších nadmořským výškách narazíte jen málokdy.
 

Odolná klasika

Skleněné skleníky jsou výhodnou koupí hlavně pro zahrádkáře, kteří bydlí v horských oblastech, kde hodně fouká a sníh padá častěji než dvakrát ročně. Sklo, na rozdíl od polykarbonátu, je odolné i proti nárazovým větrům, ale co se týče mechanického poškození, je tomu právě naopak. O rozbité sklo se navíc můžete ošklivě pořezat. Skleníky ze skla se budují na betonových základech. Nemusíte se tak bát, že by vám vítr  odnesl skleník i s celou úrodou. 
 

Výběr

Pokud si pod pojmem skleník nepředstavujete pouze čtyři tyče zapíchnuté do země obtočené fólií, budete muset investovat do svého zahradničení pár tisíc. Na trhu existuje několik typů skleníků, ale nejpopulárnější jsou klasický skleněný skleník a skleník z polykarbonátu. Je nutné pečlivě vybírat, neliší se od sebe pouze cenově. Největší rozdíl spočívá v materiálu. Sklo a polykarbonát mají totiž odlišné vlastnosti a od toho by se také vaše volba měla odvíjet.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l