sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Proč si pořídit skleník?

Proč si pořídit skleník? Můžeme v něm pěstovat ovoce, zeleninu, bylinky nebo květiny. Díky skleníku můžete sazenice vysadit již brzy zjara a sklízet až do podzimu. 
 
 

Proč je skleník správná volba? 

Mnoho lidí se domnívá, že pořízením polykarbonátového  skleníku veškerá starost končí. Ke skleníku si můžete pořídit automatické větrání, zavlažování, vytápění. Nezapomeňte, že skleník vyžaduje náležitou péči jako jiné živé organismy. Čím více péče skleníku a rostlinám v něm věnujete, tím rychleji odhalíte případné škůdce a choroby. 

 

Podle čeho vybrat skleník

Vybrat si můžete skleník podle materiálu, například polykarbonátový skleník na pěstování zeleniny, skleněný zase na květiny. Důležitá je dostatečná výška skleníku, abychom se v něm zbytečně nehrbili. Skleník musí mít dostatečný počet oken, aby bylo možné větrat.  Skleník vybírejte nejen podle ceny, ale tak, aby splnil všechny podmínky z hlediska funkčnosti. Důležité je také to, kde bude skleník umístěn, zda máte dostatečně velkou zahradu, aby vám skleník časem nezačal překážet.

 

Správná velikost skleníku

Při nákupu skleníku si nejprve rozmyslete, co budete ve skleníku pěstovat, podle toho zvolte jeho velikost.  Později už není možné skleník zvětšit. Důležitá je také správná orientace skleníku, kdy v našich klimatických podmínkách je vhodný západ nebo východ. Skleník může být samostatně stojící nebo jako přístavba k domu se třemi stěnami. Konstrukce může být ocelová, hliníková nebo dřevěná. 
 

Levnější variantou je fóliovník

Nechce se vám investovat velké částky do skleníku? Levnější variantou je fóliovník. Pokud jej vybavíte opravdu kvalitní trojvrstvou fólií, vydrží vám několik let bez nutných dalších investic. Fóliovník splní podobnou funkci jako skleník. Vyrábí se z lehčích materiálů, není tak odolný vůči povětrnostním vlivům. Fóliovník nevyžaduje základy, stačí jej přiměřeně zatížit, aby jej neodfouknul vítr. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference

Doporučujeme: | Eurogaráže | Hliníkový přístřešek na auto Victoria | Levné pergoly | Zahradní domky s omítkou | Foliovníky | Přístřešky na koně | Solární ohřevy vody do bazénu |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l